“Агросем” збудує елеватор на залізничній перевалці біля кордону з Польщею
Європейський банк реконструкції та розвитку надасть кредит у розмірі 9,6 мільйона євро українській агропромисловій компанії “Агросем” для розширення залізничного терміналу біля кордону з Польщею та розвитку комплексу з перевалки зерна та контейнерних майданчиків, які збільшать експорт зерна з країни.
При цьому, як повідомляють у ЄБРР, цей кредит буде супроводжено інвестиційним грантом США у розмірі 1,5 мільйона євро у рамках внеску країни до Спеціального фонду реагування ЄБРР на кризу в Україні. Сама компанія внесе до цього проєкту 2,6 мільйона євро.
Зазначається, що він покращить транспортне сполучення України з Європейським союзом на заході країни за рахунок вирішення проблеми нестачі сучасних перевалочних потужностей на українсько-польському кордоні, який наразі є ключовим вузьким місцем в інфраструктурі, що стримує експорт зерна.
Як кажуть у фінустанові, Україна є провідним виробником продуктів харчування, і перебої з постачанням завдають шкоди як українському агробізнесу, так і світовій продовольчій безпеці. Тому нинішня інвестиція сприятиме розвитку сухопутних маршрутів експорту зерна, альтернативних морським портам, через які раніше експортувалося 90% зернових та олійних культур.
“Застаріла проблема українського експорту до Європи залізницею полягає в тому, що залізничні лінії країни побудовані з використанням широкої колії, а не вужчої європейської… Для вирішення цієї проблеми перший етап проекту, який був завершений у листопаді минулого року, включає автоматизований комплекс для прямої перевалки зерна між вагонами широкої та вузької колії”, – зазначають у ЄБРР.
На другому ж етапі буде збудовано елеваторний комплекс місткістю 22 тисячі тонн та розширено залізничну інфраструктуру. Зерновий комплекс матиме пропускну спроможність понад 400 тисяч тонн на рік і має бути завершений до кінця 2024 року. У ці ж терміни на існуючому залізничному терміналі буде збудовано комплекс з перевалки контейнерів.
“Цей проект також допоможе “Агросему” підтримувати продуктивний потенціал своїх співробітників і включає компонент технічного співробітництва для задоволення потреб співробітників у сфері психічного здоров’я”, – зазначається в повідомленні.
Зазначається, що група компаній “Агросем” входить до п’ятірки найбільших дистриб’юторів добрив, сільськогосподарської техніки та засобів виробництва в Україні, а також займається сільським господарством та торгівлею сільгосптоварами й керує власним залізничним терміналом у Львівській області.
ЄБРР наголошує, що загалом зобов’язався інвестувати в Україну у 2022–2023 роках 3 мільярди євро, приділяючи особливу увагу продовольчій та енергетичній безпеці, торгівлі, життєво важливій інфраструктурі та приватному сектору.
Зазначимо, що йдеться про MOST Logistic Terminal, створений “Агросемом” на прикордонній станції Мостиська-2 у 2019 році. На сьогодні він здатний перевантажувати близько 20 тисяч тонн зерна на місяць, при цьому силосні потужності терміналу розраховані лише на зберігання 2,5 тисяч тонн. Також на ньому є великий критий склад площею 4,5 тисяч квадратних метрів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом