Агрометеорологічні умови останнього тижня були сприятливими для пізніх культур
Перша декада серпня характеризувалася нестійкою за температурним режимом погода. Опади у вигляді короткочасних, але інтенсивних злив спостерігалися локально. На більшій частині території країни було сухо. Але в цілому агрометеорологічні умови протягом останнього тижня були сприятливими для вегетації пізніх сільськогосподарських культур та збору урожаю озимих та ярих зернових культур.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
Середня температура повітря знаходилася у межах від 15,1 до 24°С тепла і була в основному близькою до норми, а у деяких регіонах на 0,4-5°С нижче за норму.
Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалася до 27-30°С, на півдні – до 32°С тепла, а поверхня грунту у цей час нагрівалась до 59-62°С. Мінімальна температура повітря у найхолодніші ночі знижувалася до 10-15°С тепла. Середня температура ґрунту на глибині 5 см становила 18,7°С.
Дощі різної інтенсивності пройшли локально майже на всій території країни. Так, за даними наукових установ НААН у Львівській області їх випало у середньому 55,7 мм (за декадної норми – 29,0мм), у Київській – 31,2 мм (за норми 21, мм), у Дніпропетровській – 6 мм, Житомирській – 5 мм, у Одеській – 3,7 мм (за норми 11,0 мм), але вони зволожили лише верхній 0-3 см шар ґрунту та майже не вплинули на поповнення запасів продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом