Агрометеорологічні умови липня були не зовсім сприятливими для пізніх культур – НААН
Агрометеорологічні умови, які склалися протягом поточного місцями були не зовсім сприятливими для формування урожаю пізніх культур через дуже високі температури повітря та нерівномірне вологозабезпечення грунту.
Про це йдеться в аналітичні довідці НААН.
Так, за інформацією Укргідрометеоцентру станом на 20 липня під кукурудзою запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту (0-20 см) на переважній частині території південних, центральних, східних, північних та Волинської областей були незадовільними (менше 10 мм) та задовільними (12-20 мм), місцями у центральних, Сумській та Київській областях він був сухий або майже сухий. У багатьох районах західних, Житомирської, окремих районах Черкаської та Київської областей вологозабезпечення упродовж декади ще залишалося на достатньому рівні.
Вологозабезпечення метрового шару ґрунту (0-100 см) у західних, на більшості площ північних, окремих районах центральних (за винятком Дніпропетровської) областей було задовільним та оптимальним – 81-160 мм і більше продуктивної вологи. У південних, східних, на багатьох площах центральних, окремих районах Сумської, Чернігівської та Київської областей воно погіршилося до посухи і становило 24-47 мм. В окремих районах Дніпропетровської області цей шар ґрунту був майже сухий.
Запаси продуктивної вологи під цукровим буряком, як в орному, так і метровому шарах ґрунту на більшості площ понизилися до недостатнього та задовільного рівня і відповідно становили у орному шарі грунту 1-6 мм та 15-18 мм, у метровому шарі грунту – 37-63 мм. Лише на окремих площах західних та центральних областей вологозабезпечення метрового шару ґрунту ще було достатнім для періоду росту коренеплоду і становило 100-117 мм продуктивної вологи.
Під соняшником вологозабезпечення орного шару ґрунту було недостатнім (менше 10 мм продуктивної вологи), місцями у північних, Полтавській, Черкаській, Вінницькій та Тернопільській областях – задовільним (11-20 мм). У багатьох районах південних, східних та Дніпропетровській областей орний шар ґрунту був сухий. Лише в окремих районах західних та Кіровоградській областях запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту під соняшником були достатніми і містили 22-34 мм.
Запаси продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту на більшості площ західних, північних та окремих площах центральних областей ще залишалися достатніми (81-160 мм і більше) та задовільними (51-80 мм) для цього періоду розвитку. На решті площ запаси продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту були майже вичерпані і містили менше 50 мм продуктивної вологи. У південних та східних областях спостерігалася жорстка ґрунтова посуха.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом