«Агрофірма Корнацьких» впроваджує технологію внесення вихлопного газу в ґрунт
«Агрофірма Корнацьких» на Миколаївщині планує підвищити врожайність культур, застосувавши технологію внесення вихлопного газу (НС + СО2) в ґрунт. Це поліпшить живлення та процес фотосинтезу.
Про це розповів директор агрофірми Богдан Вітвіцький в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
Крім того, за його словами, можна зекономити на внесенні азоту. Наскільки – в господартві ще аналізуватимуть.
«Ця технологія не нова, але нею мало хто користується. У нашій області використовує один фермер – ми спілкувалися з ним, а також із сусідами, які випробовували її на демо, вивчали її раніше, тож з огляду на великий ажіотаж навколо азотних добрив, матимемо перевагу», – зазначив Богдан Вітвіцький.
В «Агрофірмі Корнацьких» вже купили турбіну для внесення в ґрунт вихлопного газу від глибокорозпушувача. Установка недорога – 9 тис. євро, тож швидко окупиться.
«Навіть якщо працюватимемо за класичною технологією, не зменшуючи кількість азотних добрив, ми отримаємо кращий результат щодо врожайності. Наступний крок – обробка насіння вихлопними газами (тобто добривом) під час сівби», – додав аграрій.
Для цього планують обладнати установкою сівалку. Але поки що чекають результату аналізу зерна, адже в СО2 є не лише азот, а й важкі метали. За словами фахівця, її можна поставити й на обприскувач, щоб вносити СО2 у воду для приготування робочого розчину для бакової суміші ЗЗР – і буквально через дві години рослина міняє колір.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом