Agricensus: на ринку очікують введення імпортних мит на соняшник та олію в Туреччині
Торгові джерела, з якими розмовляв Agricensus, повідомили, що очікують підвищення імпортних мит як на насіння соняшнику, так і на соняшникову олію до 27% і 36% відповідно з 1 червня після закінчення терміну дії поточної нульової ставки.
“Це очікування ринку, але офіційно про це поки не оголошено”, – повідомило Agricensus джерело в Туреччині.
Незважаючи на те, що офіційного повідомлення про те, яким буде імпортне мито з 1 червня 2023 року, не надходило, турецькі джерела очікують, що будь-яке підвищення мит уповільнить темпи імпорту, які очікувалися раніше і забезпечували ринок.
“Ринок очікував цього, і підвищення мит, хоч би якими вони були, не є для нас несподіванкою, навіть якщо буде застосована пільгова ставка”, – сказав Agricensus брокер з Туреччини.
“Мита, які планується запровадити з 1 червня, вже мали бути взяті до уваги ринком. Враховуючи швидке набуття чинності тарифами і початок нового сезону збору врожаю в Туреччині, розумно очікувати помітного уповільнення попиту на імпорт з Туреччини”, – сказав Йилмаз Чакабей Айтуг з Naragro.
Однак це вплине на український ринок соняшникової олії, оскільки Туреччина є одним із ключових покупців українських продуктів.
Крім того, очікування гарного врожаю соняшнику в Туреччині цього сезону не вплинуть на формування споживчого інтересу.
“Це означає, що Туреччина купуватиме лише в тому випадку, якщо ціна буде конкурентоспроможною. З іншого боку, Україна не може дозволити собі втратити свого ключового покупця і, отже, буде змушена знизити ціни”, – сказав Agricensus Анілкумар Багані, керівник відділу досліджень брокера, що базується в Мумбаї, з виробництва рослинної олії Sunvin Group.
У той же час присутність російської соняшникової олії на ринку та готовність російських продавців значно знизити ціни чинитимуть тиск на ціни на українську соняшникову олію.
Згідно з очікуваннями Міністерства сільського господарства США, урожай соняшнику в Туреччині цього сезону може становити 1,9 млн тонн, що на 8,6% більше, ніж минулого року, і є одним із найбільших урожаїв як мінімум за 10 сезонів.
Постачання з України до Туреччини з вересня по квітень сезону 2022/23 збільшилося до 757 943 тонн проти 56 845 тонн за аналогічний період сезону 2021/22.
На початку січня 2023 року турецький уряд обнулив імпортне мито на насіння соняшнику та соняшникову олію, незважаючи на рекордний урожай соняшнику у сезоні 2022/23, а також продовжив нульові податки на імпорт зерна у спробі знизити інфляцію, повідомили місцеві джерела.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом