Аграрні галузі України та Європи мають зближуватися, а не розмежовуватися, – виконавчий директор Спілки молочних підприємств України
Зміна у ставленні європейських політиків до імпорту української аграрної продукції очевидна. Водночас Євросоюз має не “відгородитися” від України, а прийняти її як частину європейського агропростору.
Таку думку висловив виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідура в інтерв’ю незалежній європейській інформаційній службі з питань аграрної політики та аграрної економіки AGRA-EUROPE.
“Зміна у відношенні європейських політиків до імпорту агропродукції з України до ЄС вже очевидна. Це вже відбувається…Ті обмеження українського агроекспорту, які зʼявляються зараз і, думаю, і далі будуть зʼявлятися, це найпройстіше, що можна зробити у цій ситуації. Інша справа, чи піде це на користь європейському агробізнесу”, – зазначив він.
За словами Дідури, потужність українського несубсидованого агросектору навряд чи хтось буде заперечувати. Проте, обмеження і заборони – не самий ефективний шлях вирішення проблеми.
“Ми маємо говорити про інше: про справжнє взаємовигідне партнерство між українським та європейським агросекторами з використанням сильних сторін як українського агросектору, так і європейського. Це, звичайно, складніше, ніж просто вводити обмеження і заборони, але й ефект від такого підходу буде набагато більший.
Не “відгородитися” від України, а прийняти її як частину європейського агропростору, саме таким я бачу шлях вирішення тих проблем, які ми зараз спостерігаємо”, – наголосив виконавчий директор Спілки молочних підприємств.
Водночас, що стосується молочної галузі, то Арсен Дідура наголосив, що Спілка молочних підприємств веде переговори про тіснішу співпрацю з Європейською молочною асоціацією.
Зокрема, на рівні Спілки був створений Євроінтеграційний комітет, який займатиметься питаннями зближення української та європейської молочних галузей саме на засадах партнерства – з розумінням особливостей умов в Україні та умов, у яких працює галузь в ЄС.
Крім того, Спілка молочних підприємств України перебуває в постійному контакті з Молочною палатою Польщі. Від початку протестів польських фермерів на кордоні було проведено кілька зустрічей, зокрема особистих у Польщі.
Під час переговорів сторони детально аналізували стан справ у торгівлі молочними продуктами між краінами.
“У нас повне взаєморозуміння з польськими колегами в цьому питанні. Результатом наших зустрічей стало спільне звернення СМПУ та Польської молочної палати до урядів наших країн. Ускладнення в торгівлі невигідні ні українській, ні польській сторонам. І ми донесли це до тих, від кого залежить рішення”, – підсумував виконавчий директор Спілки.
Як повідомлялося, Україна збільшила експорт молочної продукції на 22%.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом