Україніські аграрії вже почали планувати весняну посівну, зокрема, формувати структуру посівних площ, готувати техніку до весняних польових робіт. Утім, із закупівлями ресурсів до посівної не поспішають, очікуючи підвищення цін на збіжжя.
Про це в коментарях AgroTimes розповіли фермери з різних регіонів України.
«Ми не поспішаємо ані з продажами, ані з закупівлями. Поки що більшість минулорічного врожаю лежить на складах. Продавати його і, відповідно закуповувати ЗЗР, добрива, пальне плануємо ближче до посівної. Лише насіння закупили в повному обсязі», – зазначив голова ФГ «Соната» Іван Якуб (Чернігівська обл.).
У ПП «Агро-Ера» на Дніпропетровщині також чекають підвищення цін на продукцію, щоб почати її продавати і вже потім закуповувати все, що потрібно для весняної посівної.
«Навіть кукурудза ще в багатьох господарствах нашого регіону, і в нас зокрема, стоїть у полях, тому що склади переповнені й немає де зберігати зерно. Подекуди навіть соняшник ще в полі з тих самих причин. Очікуємо, що соняшник підвищиться в ціні, та й на пшеницю ціна поки що зовсім низька», – розповіла директорка підприємства Наталія Жильцова.
Схожа ситуація і в ТОВ «Агро-Класік» на Рівненщині. Тут практично вся тогорічна продукція також поки що лежить на складах – соя, соняшник і пшениця. За словами керуючого партнера компанії Володимира Присяжненка, пшеницю взагалі не продавали, тому що ціна нижча від собівартості майже на 800 грн на тонні. Тому чекають, щоб ціна зросла хоча б до рівня собівартості.
«Сою й соняшник уже частково продали. Завжди, коли ми не знаємо, як діяти, продаємо половину, іншу половину лишаємо до лютого-березня. Принаймні раніше в цей час ми завжди ловили найкращі ціни», – зазначив Володимир Присяжненко.
І в господарстві «Істок» на Київщині зерно продають тільки мірою потреби, коли потрібні кошти на операційну діяльність господарства. Зокрема, дочекалися підвищення цін на зерно і почали продавати кукурудзу та фуражну пшеницю, щоб мати кошти для закупівлі до весняної посівної.