Аграрії Чернігівщини отримали перші рукави для тимчасового зберігання зерна
Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) розпочали реалізацію програми з надання фермерам рукавів для зберігання зерна. Першими такі рукави отримали аграрії Чернігівської області, де через російське вторгнення зерносховища були значно зруйновані.
27 жовтня чернігівські аграрії отримали 262 мішки. До кінця тижня надійде ще 1000 мішків. Також аграріїв забезпечать комплектами техніки для завантаження збіжжя.
«Більше 5 млн тонн потужностей для зберігання зерна було знищено. Ми провели велику роботу з нашими партнерами та донорами, плануємо отримати приблизно 35 тисяч рукавів для зберігання зерна, що покриє потребу приблизно на 7 млн тонн зберігання. Крім того, будуть діяти і програми від інших донорів, завдяки яким ми закриємо ще частину зберігання. Важливо, що велика кількість цих рукавів і техніки є українського виробництва, що в свою чергу підтримує вітчизняну економіку в цей складний час», – зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.
Подача заявок та розподілення рукавів відбувається через Державний аграрний реєстр – цифрову платформу, завдяки якій процес є максимально зручним, прозорим та швидким.
«Для Міністерства важливо не просто допомогти аграріям, а й зробити цю допомогу максимально зручною, простою, прозорою та якомога менше забюрократизованою. Для цього Міністерство запустило Державний аграрний реєстр. Насправді це не наше ноу-хау, це європейський досвід і ми йдемо разом з європейською родиною. Ми сьогодні бачимо перший результат, коли цифровий світ перетворюється на реальний, і люди отримують реальну допомогу», – сказав заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.
Він додав, що скоро будуть нові програми через платформу ДАР за підтримки міжнародних донорів, зокрема й ФАО.
Голова офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні П’єр Вотьє підкреслив, що проект реалізовується в тісній співпраці з Мінагрополітики, і ця співпраця розвиватиметься й надалі.
“Ми, спільно з Мінагрополітики, забезпечимо потребу в зберіганні зерна загалом в обсязі більше 6 млн тонн. Така допомога малим фермерам та підприємствам є важливою у межах підготовки до зимового сезону і зберігання зібраного збіжжя, а також підтримки і забезпечення продовольчої безпеки не лише України, а й усього світу” – зазначив П’єр Вотьє.
Нагадаємо, проект реалізується Мінагрополітики та ФАО за фінансової підтримки Канади, Японії та Minderoo Foundation на загальну суму 60,5 млн доларів США.
Основні вимоги до учасників програми:
- площа землі в офіційній обробці (у власності чи оренді) від 100 до 10 000 га;
- використання отриманих рукавів виключно для зберігання власно вирощеної продукції;
- розташування оброблювальних земель на підконтрольних уряду територіях України;
- самостійний вивіз рукавів зі складів у своїй області, або у сусідній області (з Дніпропетровської – для сільгоспвиробників з Донецької, Луганської чи Запорізької області, забирати з Миколаївської – для сільгоспвиробників з Херсонської області).
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом