Аграрії Чернігівщини через низькі ціни продавати врожай не спішать
Аграрії області зібрали більше половини засіяних полів. Кажуть, урожай у цьому році хороший. Але ціни ще не склали. І минулорічні запаси продавати не спішать.
— Ріпак, пшениця, соняшник, кукурудза, гречка — усе вродило, — каже Сергій ЧУБОВСЬКИЙ, керівник фермерського господарства «Козацьке», що на Бобровиччині, голова обласної організації «Аграрний союз України». — Але нормальної ціни немає на жодну із культур. На сьогоднішній день кукурудза коштує 3200-3300 гривень за тонну. Не вкладаємося в собівартість. Думаю, через високу врожайність будемо підтягатися до нуля.
Надія на те, що зерновий коридор запрацює, і наше зерно попливе за кордон або поїде в Європу. Продовольча пшениця на внутрішньому ринку крутиться на рівні 3,5-4 тисячі гривень за тонну. Але продати її важко.
— Кажете, за собівартістю хоча б вийти в нуль. Яка ціна повинна бути?
— Сьогодні називати конкретну суму ранувато. Бо ще збираємо. І не знаємо, яка погода буде далі. Маємо 10 тонн кукурудзи з гектара, тобто 32 тисячі гривень. А прямі затрати на гектар зараз наближаються до 30 тисяч гривень, — рахує Чубовський. — У цю суму входить насіння, мінеральні добрива, орендна плата, засоби захисту. Не рахуємо сушіння і збирання. Аби вийти в нуль, ціна кукурудзи повинна бути десь чотири тисячі за тонну. Бо цей рік працювали в режимі економії. Лишніх добрив не кидали. Бо ні за що було купити.
— Минулорічний урожай лишився?
— У нас є, відсотків 15-20. Після закінчення зернової угоди ціна почала падати і продавати перестали.
— Ціна на добрива впала, це радує.
— Закуповуємо їх по мірі необхідності. Сіяли озимі — закупили. Ціна на добрива різна, залежно від складу. Від 32 до 40 тисяч гривень за тонну. Якщо говорити про селітру, сьогодні коштує десь 19-20 тисяч гривень. Дешевше, ніж було на початку року. Але можливості купити поки немає.
* * *
Станом на 26 жовтня у Чернігівській області намолочено майже 2,2 мільйона тонн зернових та зернобобових культур з площі 406,4 тис. га (на 19 жовтня – 1,67 мільйона тонн з площі 343,6 тис. га). Середня урожайність – 53,6 ц/га, повідомили у Департаменті АПК Чернігівської ОВА.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом