Аграріям нарахували компенсацію за купівлю української техніки

Джерело:  AgroTimes
сельхозтехника

У червні аграріям нарахували за травень компенсації за придбану українську сільськогосподарську техніку на 18,6 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Аграрії активно користуються державною підтримкою, яка повертає 25% вартості за придбану сільгосптехніку від українських виробників. Вже у травні на компенсацію подалося 93 агропідприємства та фермерських господарств. Ми сподіваємось, що завдяки відновленню цієї бюджетної програми, аграрії зможуть оновити свій парк техніки, а українське машинобудування отримає поштовх для розвитку, через стимулювання попиту на продукцію українських виробників», – відзначила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Найбільше заявок на компенсацію за придбану сільгосптехніку та обладнання у травні подали у Черкаській – 13 (за 15 од.), Полтавській – 21  (за 34 од.), Тернопільській – 7 (за 7 од.), Дніпропетровській – 6 (за 6 од.), Житомирській – 5 (за 8 од.), Кіровоградській – 5 (за 8 од.), Сумській областях – 5 (за 7 од.).

Загалом за два місяці дії програми сільгосппідприємства придбали 130 одиниць техніки та обладнання українського виробництва на суму 90,4 млн грн.

Щоб скористатися державною програмою підтримки та отримати 25% компенсації вартості за придбану техніку чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з Переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи. На сьогодні до Переліку української техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується коштом бюджету, включено 7 878 номенклатурну позицію техніки та обладнання 86 українських виробників.

Нагадаємо, за бюджетною програмою «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» у 2024 році передбачено 1 млрд грн. Держава компенсує аграріям 25% вартості сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!