Агенція MARS знизила прогноз урожайності кукурудзи та соняшнику в ЄС через посуху
На тлі теплої та сухої погоди на початку осені, яка посилила посуху на південному сході ЄС, агенція MARS знизила у порівнянні з оцінками вересня прогноз урожайності кукурудзи в ЄС з 7,26 до 7,13 т/га, що на 5% поступатиметься середньому 5-річному показнику, але на 21% перевищить рівень посушливого 2022 р. Прогноз урожайності соняшника знижено з 2,2 до 2,1 т/га, що на 5% поступатиметься середньому 5-річному показнику.
Зниження прогнозу пов’язане з погіршенням ярих урожаїв в Угорщині, Румунії, Греції та Болгарії. Посуха завадила сівбі ріпаку на південному сході ЄС, тому окремі поля можуть бути засіяні повторно. Також може ускладнитися сівба зернових, якщо найближчим часом не пройдуть дощі. На півночі ЄС тепла осіння погода допомогла посівам дозріти після сильних літніх опадів та сприяла сівбі озимого ріпаку та зернових.
Зниження прогнозів урожаю для ЄС дасть шанс українським експортерам збільшити поставки агропродукції в цьому напрямку.
За даними Єврокомісії, у 2023/24 МР імпорт кукурудзи до ЄС зменшився у порівнянні з відповідним періодом попереднього сезону на 40% до 5,067 млн т, з яких 2,248 млн т поставила Бразилія, 2,211 млн т – Україна та 0,22 млн т – Канада. Іспанія придбала 2,104 млн т кукурудзи, Нідерланди – 0,675 млн т, Італія – 0,617 млн т.
Листопадові ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Парижі вчора впали ще на 1,75 €/т до 203,5 €/т або 215,8 $/т (-3,7% за місяць, -48% за рік).
У Північній півкулі погода сприяє активному збиранню кукурудзи, що збільшує пропозиції та тисне на ціни.
За даними Мінагрополітики, на 20 жовтня в Україні зібрано 39,2 млн т зернових, зокрема 9,3 млн т кукурудзи.
Закупівельні ціни на кукурудзу з доставкою в порти Дунаю або Чорного моря складають лише 120-135 $/т, що не сприяє активізації поставок. Експорт через західні кордони до ЄС обмежують логістичні проблеми (черги з вантажівок у 12-16 днів) та низькі ціни попиту з боку покупців.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом