14 липня з порту Одеси до Туреччини попливе перше судно з зерном за час повномасштабної війни – нардеп
Перший тестовий корабель з українським зерном вийде з порту Одеси на наступному тижні, 14 липня. Про це повідомив народний депутат з групи “Партія “За майбутнє” Анатолій Урбанський в ефірі телеканалу “Рада”.
“Я зараз знаходжуся в своєму окрузі, який безпосередньо розташований в Ізмаїльському районі, де розташовані порти Ізмаїл, Рені та Вилкове. І кожного дня я зустрічаюся з трейдерськими компаніями, які дуже чекають на відкриття “Великої Одеси”, що значно покращить логістичні ланцюги для експорту нашого зерна. Що стосується перемовин, які зараз проходять на державному рівні між Україною і Туреччиною – я чув, що на наступному тижні, приблизно 14 липня з порту Одеси зможе вийти один тестовий пароплав. І далі будемо дивитись, як це відбудеться. Ми всі маємо надію, що все пройде успішно, й тоді з кожним днем пароплавів буде виходити все більше і більше. Справа в тому, що “велика Одеса” дуже потужна, вона забере десь приблизно 70% врожаю. Але ми тимчасово втратили Маріуполь, Бердянськ, Херсон, також не працює порт у Миколаєві. Нам потрібно компенсувати цей вантажообіг за допомогою річкових шляхів. І тут ми маємо ще одну велику проблему. Це канал Суліна, який з’єднує річку Дунай з Чорним морем і який проходить через Румунію. Там дуже велика черга, наразі більше 100 суден-зерновозів стоять і чекають проведення через Сулінський морський канал. Але наше Міністерство інфраструктури вирішує це питання, і я дуже вдячний за це і пану міністру Кубракову, і замміністру пану Васькову, які кожного дня на зв’язку зі своїми колегами з Румунії. Якщо вдасться розблокувати морські шляхи, то ми зможемо збільшити вантажообіг до рівня минулого року”, – розповів Анатолій Урбанський.
“Щодо гарантування безпеки для морських шляхів – такий світовий досвід існує. Якщо пам’ятаєте, були напади сомалійських піратів в районі острова Сокотра, на виході з Червоного моря до Індійського океану. Це була величезна проблема, тому на міждержавному рівні було прийнято рішення про створення військового конвою, в якому також брав участь український фрегат “Гетьман Сагайдачний”. Скоріше за все, росія погодиться на такий конвой, якщо він буде виключно з боку Туреччини, з якою у неї дружні стосунки. Разом із тим серед трейдерів ходять чутки, що Туреччина хоче брати 20% від світової ціни на той товар, який буде знаходитись на наших торгівельних судах. Конвой буде супроводжувати кораблі до турецьких портів, де зерно буде розвантажуватись і вже далі прямувати до інших країн. Тобто це додаткова вартість. Наскільки я знаю, на це навряд чи погодяться українські власники зерна”, – зазначив Анатолій Урбанський.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом