Чи буде достатньо сировини у молокопереробників України наступного року?
Останні п’ять років на ринку сирого молока України стабільно присутні два тренди: стрімке падіння виробництва молока в господарствах населення та стагнація розвитку великотоварних виробників молока – сільгосппідприємств.
Аналіз ситуації на ринку молока сировини, що надходить у переробку, представив на своїй сторінці Максим Фастеєв, Інфагро.
Загалом, як зазначається у короткому аналітичному огляді, сільгосппідприємства покращують якість реалізованого молока, вміст жиру та білка, що помітно за динамікою зростання в базі 3,4/3,0. Проте помітного приросту обсягу молока поки що не спостерігається. Заважають цьому такі причини: ставка на рослинництво, відсутність зовнішніх інвестицій, фактор ринку землі та інші.
Чи зміниться ситуація наступного року? Аналітики Інфагро підготували базовий прогноз виробництва та пропозиції молока під переробку в Україні на наступний рік.
З урахуванням нестабільності ситуації – впливу глобальної інфляції, волатильності курсів валют тощо – прогноз для галузі дуже обережний: у 2022 році очікується надходження молока на переробку на рівні 3,4 млн. тонн (у базі 3,4/3,0), що на 1,5% нижче за результат очікуваний у 2021 році. Надходження молока відгосподарств населення і надалі скорочуватимуться, але в категорії сільгосппідприємств можливий приріст, принаймні все цьому сприяє.
За результатами трьох кварталів цього року Держстат показав зниження виробництва молока в Україні на 6,1%. Ця динаміка, напевно, залишиться актуальною і вплине на підсумковий показник 2021 року. Основна причина загального зниження – скорочення виробництва молока господарствами населення, і цей тренд збережеться й у 2022 році.
Сільгосппідприємства можуть показати і приріст. Збереження поголів’я, успішне сезонне закладання кормів та високі закупівельні ціни на молоко обіцяють виробникам молока хорошу рентабельність. Тож у 2022 році у категорії сільгосппідприємств можливий приріст виробництва молока близько 3%.
Таким чином, в Інфагро прогнозують 2021 року загальне зниження пропозиції молока під переробку на 4,3% до минулого року до рівня 3,5 млн. тонн (у базі 3,4/3,0). Прогноз для 2022 року: надходження молока в переробку 3,4 млн. тонн, що на 1,5% нижче за обсяг, прогнозований як результат 2021 року.
У графіку виробництва сирого молока використано офіційні дані Держстату України з виробництва молока та прогнози Інфагро.
У графіку обсягів переробки використано офіційні дані Держстату України про реалізацію молока сільгосппідприємствами, оцінки, розрахунки та прогнози Інфагро.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом