Закриття району плавання через військові навчання РФ не вплинуло на роботу українських портів,— Олександр Голодницький
На багаточисленні питання і запити ЗМІ щодо економічних наслідків проведення військових навчань Російською Федерацією, оголошених за ПРИПами Coastal Warning 42, 41, 55, 54, повідомляємо.
За попередніми прорахунками фахівців Адміністрації морських портів України, відхилення (у часі) від прогнозованих об’ємів обробки вантажів можливі (хоча станом на сьогодні — відсутні), але вони у будь-якому разі будуть компенсовані протягом року.
Друге. Порівнюючи середні показники обробки суден у причалів та на зовнішніх рейдах портів, маємо наступні дані: 48 суден на добу — середній показник обробки суден портами Одеса, Південний, Чорноморськ, Миколаїв, Ольвія, Маріуполь, Бердянськ до початку навчань РФ порівняно із 54 суднами на добу — середнім показником після початку навчань. Це непрямий індикатор, але доволі коректний і ілюстративний.
АМПУ щоденно, починаючи з 14 лютого оприлюднює дані руху суден в портах. Ця інформація також ілюструє, що падіння суднозаходів немає, порти працюють навіть з більшою інтенсивністю, ніж напередодні.
Наостанок: одним із провідних галузевих інтернет-видань було проведено опитування представників портової галузі — терміналів, стивідорних компаній, вантажовласників, операторів контейнерних ліній та ін. (посилання https://maritimebusinessnews.com.ua/2022/02/16/282325/?fbclid=IwAR3j-oPcyx7RlgrYWELFr46H5tYgclIC66ceYADJaA016v7zMnwhnkxTJgQ#more-282325 ).
Проведене опитування підтвердило наші тези: завдяки спокійним, впевненим, професійним діям керівництва Мініфраструктури, Морської адміністрації, АМПУ, Держгідрографіі, капітанів портів тощо, зусиллям усіх учасників портової індустрії України, військові навчання флоту Російської Федерації, незважаючи на весь драматизм та серйозність ситуації, не порушило роботу портів України.
При цьому, акцентуємо, мова йде навіть про кейпсайзи із імпортним вуглем, так і з експортним ЗРК, із осадкою більше 18,5 метри тощо.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом