Заблоковані в Чорному морі цивільні судна не скористалися російським гумкоридором
Жодне іноземне цивільне судно, заблоковане росією в Чорному морі, не скористалося оголошеним російськими військовими гуманітарним коридором.
Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.
Російські військові кораблі перекрили усі водні шляхи в Азовському і північно-західній частині Чорного моря. Протягом всього цього часу близько 100 торгових іноземних суден залишаються заблокованими в Чорному морі.
З 24 березня 2022 року міжнародним каналом зв’язку та безпеки мореплавства військовий корабель російського флоту звернувся до всіх суден, заблокованих в портах України, із пропозицією вийти гуманітарним коридором.
«Звертаємо увагу, що ніякими домовленостями на міжнародному рівні проголошений росією гуманітарний коридор не підтверджений, не гарантований. А довіра «добрим намірам» країни, яка зухвало порушує міжнародне морське право, може стати фатальною — призвести до знищення суден та загибелі екіпажів», — розповіли у Держприкордонслужбі.
У відомстві зазначають, що під виглядом гуманітарної місії, російський військовий флот намагається створити для себе «живий щит» з цивільних суден для подальшого безкарного обстрілу України.
«Розуміючи це і дослухаючись рекомендацій української сторони, на сьогодні жодне іноземне судно не пристало на пропозицію агресорів», — додали у Держприкордонслужбі.
Нагадаємо, Запорізька обласна прокуратура почала досудове розслідування у кримінальній справі щодо ймовірного викрадення російськими окупантами торгових суден з українським зерном із Бердянського порту.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом