У черзі на вивезення стоїть понад 8 тис. вагонів із зерном
Сьогодні на прикордонних переходах у черзі стоїть 35 тис. вагонів, з яких 8356 — із зерновими. Найскладніша ситуація по Румунському та Польському напрямках, де черга вже вишикувалася на 24-25 діб.
Про це повідомив заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов під час онлайн-конференції «Ефективний елеватор у період воєнного стану».
«В останні місяці 2021-го і на початку 2022 р. вантажоперевезення на «Укрзалізниці» зросли до 26-28 млн т за місяць, із яких перевозилось 4 млн т зернових вантажів. З цього обсягу 90% зернових були направлені на морські порти. Загалом уся аграрна логістика була налаштована на перевезення до портів», — зазначає Валерій Ткачов.
За його словами, до початку війни в Україні зернова логістика виглядала так: 40 млн т вивозилося в порти залізницею, близько 25 млн т — автотранспортом і 5-6 млн т — річковим транспортом.
«Сьогодні всі морські порти заблоковані, в робочому стані лишилися 4 порти в усті Дунаю: Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайський, Кілія. Ці порти зможуть забезпечити лише 10-ту частину перевалочної потужності України. Це дуже мало. Тому головне навантаження експорту аграрної продукції зараз лежить на сухопутних шляхах», — говорить Валерій Ткачов.
Він розповів, що «Укрзалізниця» має 13 прикордонних переходів з іншими країнами, теоретично через які за добу можна передавати 3422 вагони, це приблизно 220 тис. т. По факту зараз передається 120 тис. т на добу, це близько 2 тис. вагонів, із яких зерновими вантажами проходить усього 357 вагонів.
«Якщо говорити в цифрах, то «Укрзалізницею» було перевезено в березні 982 тис. т, у квітні — 1,264 млн т. При цьому експортовано в березні 416 тис. т, у квітні — 638 тис. т. За 24 дні травня вже перевезено 999 тис. т зернових і експортовано 625 тис. т».
За його словами, мета «Укрзалізниці» — вийти на здачу щодоби 500-700 вагонів і за 4-5 місяців вийти на експорт в 1,5 млн т на місяць. Валерій Ткачов відзначає, що це недостатній обсяг, адже до війни через порти експортувалося до 4 млн т зернових на місяць.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом