Повернемось до початку війни. Які наслідки матиме заборона на імпорт агропродукції до країн ЄС
Втрати українських аграріїв через заборону імпорту до деяких країн ЄС оцінювати поки рано. Однак потенційно — це можуть бути дуже великі втрати. Приблизно 40% усього експорту йде через суходіл із західними країнами, і це дуже багато. Це означає, що українські аграрії не отримають дохід, та ще й ціни впадуть.
Таку думку висловив асоційований член Центру досліджень продовольства та землекористування Олег Нів’євський в інтерв’ю для НВ.
«Якщо західний кордон буде перекритим, і російські агресори блокуватимуть роботу зернового коридору, то експорт буде заблокований, окрім, звичайно, дунайських портів. Ми, грубо кажучи, матимемо таку ж ситуацію, як і на початку війни. Тому і втрати будуть відповідні. Однак, додам, детальних розрахунків ми поки робили», — коментує Олег Нів’євський.
Він також припускає, що ці обмеження (заборона на імпорт зерна. — Ред.) скасують, але невідомо, коли це станеться.
«Для мене, хоча я економіст, ця ситуація з єдністю Європейського Союзу, їхньої торговельною політикою, їхніми рішеннями, видається дуже важливою. Важливішою, ніж економічний аспект. Якщо вже спостерігаються такі коливання, то що ж тоді говорити про безпеку? Бо коли потрібно буде приймати рішення з погляду безпеки, а ми усі маємо ворога і у нас немає єдності — це хороший сигнал для них і поганий сигнал для Європейського Союзу та для нас», — зауважив експерт.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом