Перевалка зерна в українських портах на Дунаї подорожчала в 4 рази за місяць
Через блокаду ключових українських портів у чорному морі вартість перевалки зернових вантажів у портах річки Дунай зросла до $15 за тонну і далі дорожчатиме. Про це заявив радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко.
Ціна перевалки вантажів за місяць зросла в чотири рази. Порти Ізмаїл і Рені до лютого 2022 року не користувалися високим попитом, ставка перевалки була на рівні $5-6 за тонну, вартість флоту за маршрутом до Констанци (Румунія) — $9-10 за тонну. З початком війни ціна на послуги перевалки зросла до $12 за тонну і кожні п’ять днів збільшувалася. Вартість флоту зросла в середньому втричі-вчетверо”, — сказав Денисенко.
За його даними, оплату перевалки через дунайські порти після початку війни було переведено з долара на євро, і у квітні вона склала вже €15 за тонну порівняно з $5-6 за тонну у лютому. На травень вартість перевалки вже оцінюється у €20 за тонну.
Не говоритиму про ділків, які на цьому наживаються, але через кілька днів обов’язково будуть і прізвища. Держава від цього практично нічого не отримує. Я розумію про заробіток. Але збільшення вчетверо — це вже не ринок, а шантаж”, — наголосив Денисенко.
До російського військового вторгнення Україна щомісяця експортувала до 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси і Миколаєва, проте зараз через їх морську блокаду з боку РФ країна може щомісяця перевозити близько 500 тис. тонн зернових. Цей показник можна збільшити до 2-3 млн тонн, наростивши пропускну здатність залізничних і логістичних переходів на кордонах з країнами ЄС.
Україна шукає нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових є маршрут через порт Констанца в Румунії. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти на Балтійському морі.
До початку війни Україна входила до топ-5 постачальників зернових і олійних культур, годуючи до 400 млн людей у світі.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом