Пальмова олія подорожчала на 4% через блокування поставок соняшникової олії з України
Ф’ючерси на пальмову олію після падіння минулого тижня на 6,9% вчора виросли на понад 4%, що є найбільшим денним зростанням, починаючи з грудня. Причиною стали прогнози скорочення поставок соняшникової олії з України та соєвої з Аргентини.
Липневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії вчора виросли на 4,1% до 3787 ринггітів/т або 855 $/т, проте залишаються на 4,7% дешевшими, ніж два тижні тому.
Ціни підтримують побоювання трейдерів закриття роботи чорноморського зернового коридору після 18 травня, внаслідок чого зменшаться поставки соняшникової олії до Індії, і вона активізує імпорт пальмової олії.
На китайській біржі в Даляні ф’ючерси на соєву олію вчора виросли на 2,1%, а на пальмову – на 3,4%.
На біржі в Чикаго ф’ючерси на соєву олію вчора виросли на 1,4% до 1210 $/т, що на 0,9% перевищує рівень попереднього тижня.
Ціни на сиру пальмову олію за рік впали на 42% до 1030 $/т, на соєву – на 45% до 1040 $/т, а на соняшникову – на 53% до 1010 $/т, через що Індія різко збільшила імпорт олій. Як наслідок, суттєво впали внутрішні ціни на олійні культури, тож фермери та виробники продовольчої олії звернулися до влади з проханням захистити внутрішній ринок та підвищити мито на імпорт олій.
В поточному сезоні на ринку Індії склалася незвична ситуація, коли зникла премія за якісні соняшникову та соєву олію у порівнянні з пальмовою.
Асоціація виробників розчинників Індії (SEA) повідомляє, що з листопада по березень 2023 р країна збільшила у порівнянні з аналогічним періодом попереднього сезону імпорт продовольчих олій на 23,7% до 6,98 млн т.
За даними Асоціації переробників сої Індії (SOPA), з вересня по березень 2022/23 МР ціни на імпортну сиру соєву олію впали на 31%, відповідно знизилися й ціни на пальмову та соняшникову олію.
Індія імпортує майже 56% свого річного споживання продовольчої олії обсягом 24-25 млн т, причому біля 8 млн т пальмової олії поставляється з Індонезії та Малайзії.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом