Обсяг виробництва пшениці в Україні скоротився до рівня 2014/15 МР — рейтинг
Україна в поточному сезоні здала свої позиції на світовому ринку — за обсягами виробництва пшениці спустилася з 7 до 10 місця у світі, тобто до рівня 2014/15 МР.
Про це йдеться в рейтингу «ТОП-10 країн виробників пшениці в 2022/23 МР» на Latifundist.com.
«Однак якщо врахувати, що увесь сезон українські аграрії відпрацювали в умовах війни з росією, утримання Україною статусу одного з десяти найбільших світових виробників пшениці цілком можна зарахувати до головних досягнень 2022/2023 МР», — йдеться в матеріалі.
До того ж, як виявилося, багато хто з українських аграріїв пристосувався до вирощування пшениці в екстремальних умовах воєнного часу. По-перше, на півдні і сході України і до війни пшениця вирощувалася в умовах ризикованого землеробства, що спонукало фермерів до пошуку більш стійких і урожайних сортів. По-друге, в українських аграріїв сьогодні немає проблем з пошуком прогресивних селекційних розробок — вони широко представлені на ринку.
Наприклад, LNZ Group в цьому сезоні в межах проекту LNZ-Hub презентує фермерам 5 нових сортів озимої остистої пшениці зі своєї селекційної лінійки LEGEND. На ділянках LNZ-Hub вони були висаджені у жовтні 2022 року, тобто це саме сорти «загартовані війною».
Варто зазначити, що для окремих країн «великої десятки» сезон 2022/2023 ознаменувався своїми рекордами та антирекордами. Так, Німеччина повернула собі місце в ТОП-10 виробників пшениці. Австралія зібрала черговий рекордний урожай. Туреччина наростила виробництво до 19 млн т. А США встановили антирекорд експорту пшениці і за деякими показниками відкотилися до рівня 50-х років.
Нагадаємо, експерти USDA прогнозують врожай пшениці в Україні в новому 2023/24 МР на рівні 17,5 млн т, що на 1 млн т більше за попередній прогноз.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом