Найкраща динаміка перевезень зернових спостерігається у напрямку Румунії, — Мінагрополітики
Найкраща динаміка перевезень зернових спостерігається у напрямку Румунії. Про це заявив очільник Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
Міністр розповів, що питання перевезення агропродукції на експорт є дуже актуальним, як для України, так і для глобальної продовольчої безпеки. Адже, якщо раніше Україна вивозила приблизно 5 млн т продукції на місяць, то у квітні вдалося вивезти 1 млн 90 тис. т зерна. Це більше, ніж у березні, але все одно менше за необхідний обсяг.
«Ми максимально заохочуємо будь-який бізнес підключатися до процесу: брати баржі, вагони, за спрощеними процедурами оформлювати землю або без її оформлення ставити перевантажувальні механізми в тих же дунайських портах, щоб активізувати процес вивезення зерна», — наголосив посадовець.
Міністр зауважив, що найбільша динаміка спостерігається на румунському напрямі. Допомагає й Польща, але її чотири порти технічно можуть опрацьовувати лише приблизно 3 млн т зернових на рік, тобто майже вдвічі менше, ніж українські порти на місяць. Готові приймати українське зерно і балтійські порти, які значно потужніші та добре розвинені інфраструктурно. Але основне питання: як доставити туди сільськогосподарську продукцію.
Ключова ж проблема із залізничним транспортом полягає у різній ширині колії в Україні та Європі. Водночас Укрзалізниця нарощує кількість візків для перестановки вантажних вагонів на євроколію.
«Крім того, треба розуміти, що за два місяці піде румунська, болгарська, сербська, угорська озима пшениця, ячмінь — від місцевих фермерів. Виникне сильна конкуренція, яка ускладнить нам можливість рухатися в цьому напрямку. Ми не зможемо попросити уряди тих країн, щоб вони відставили в бік місцевих, а обслуговували тільки нас. Зараз кінець сезону, порти мало завантажені, тому нам це допомагає», — акцентував Микола Сольський.
Як повідомлялося раніше, Румунія планує відремонтувати залізницю, що доходить до міста Галац на березі Дунаю. Ця лінія веде з Одеської області України — від порту Рені через Джурджулешти (Молдова). Окрім того, у квітні значно збільшилося відвантаження зерна в напрямку Молдови та Румунії. Також 28 квітня з порту Констанца вперше вийшло судно з українською кукурудзою.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом