На Сумщині проведено сівбу на площі понад 15 тисяч гектарів
Друга “воєнна” посівна триває у Сумській області. Представники аграрного бізнесу Сумської області цьогоріч занепокоєні тим, як їм пройти аграрний.
Скаржаться аграрії на те, що у сільгоспгосподарствах не вистачає механізаторів, машиністів та трактористів. А причиною нестачі таких кадрів називають те, що таких вузькоспрямованих спеціалістів обласна влада не бронює від призову у ЗСУ. Ще однією з причин, чому цього сезону посівна буде важкою для аграріїв, обласна влада називає і замінування досить великих територій прикордоння Сумщини. Нагадаємо, весною 2022 р. агропідприємства Сумської області засіяли 93% усіх посівних площ області. Цього ж року планують засіяти не більше 90% від тогорічних обсягів.
«В цьому році ми прогнозуємо, що площі будуть засіяні дещо менші, тому що внаслідок обстрілів, додаткового замінування території у тому числі нашими військовими, внаслідок того, що ще не повністю проведене розмінування з минулого року — частина земель не буде засіяна. Але ми знаємо, і попередні дані про це говорять, що понад 90% земель минулого року будуть засіяні. Комплекс осінніх польових робіт теж проведено, озимі посіяні — більшість з них у нормальному стані. Більше ніж на 80% забезпечено аграріїв паливно-мастильними матеріалами, міндобривами», — сказав заступник голова СОВА Тарас САВЧЕНКО.
У Департаменті агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації називають приблизну цифру, на яку зменшаться посівні площі в області – це приблизно 1,7 тисячі гектарів.
Керівник Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр МАСЛАК так прокоментував Суспільному.Суми хід посівної на Сумщині : “За прогнозами у планах посіяти ранніми зерновими культурами: пшеницею, ячменем, вівсом та горохом понад 60 тисяч гектарів. За оперативною інформацією департаменту АПР, було проведено сівбу на площі понад 15 тисяч гектарів. Окремі господарства Сумщини розпочали сівбу пізніх сільськогосподарських культур: кукурудзи та соняшника”.
За результатами моніторингу профільного департаменту станом на середину квітня 2023 р. ранні ярі зернові та зернобобові культури посіяно на площі 15,85 тис. га, або 23,3 % до прогнозу, зокрема:
- ярої пшениці – 2,6 тис. га;
- ярого ячменю – 7,9 тис. га;
- гороху – 2,14 тис. га;
- вівса – 2,5 тис. га.
Також розпочато сівбу соняшнику. Із запланованих 307,7 тис. га площ засіяно – 4,8 тис. га, або 1,6% до прогнозу. До то ж, аграрії Сумського району розпочали сівбу кукурудзи на зерно, якої засіяно на площі 0,7 тис. га, прогноз посіву її становить в межах – 260,0 тис. га.
За словами Олександра Маслака, загалом на Сумщині понад тисячу господарств, котрі займаються рослинництвом.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом