На Дніпропетровщині засіяли майже 35% гороху, пшениці, ячменю та кукурудзи
На Дніпропетровщині триває посівна. Через погоду її темпи були дещо сповільненими. Втім останні дні – сприятливі для роботи у полі. А тому аграрії активно надолужують пропущене через дощі. Сіють горох, пшеницю, ячмінь, кукурудзу і соняшник. Висаджують й овочі та картоплю. Про це повідомляє Відкритий з посиланням на пресслужбу ДніпроОВА.
«Аби регіон був з врожаєм, наші аграрії працюють інколи у дві зміни. Сіють горох, пшеницю, ячмінь та кукурудзу. Оброблено вже понад 136 тис гектарів. Це майже 35% від запланованого. Соняшником зайняли понад 55 тис гектарів землі. Площі, відведені під картоплю, також вже обробляють. Їх засадили на половину», – зазначив перший заступник начальника ОВА Володимир Орлов.
Сівбі передує боронування поля. Землю розпушують, розбивають грудочки та вирівнюють. Після – обробляють спеціальними сумішами. Вони знищують бур’яни і попереджають його проростання.
«Підготовка поля обов’язкова. Зазвичай вона займає стільки ж часу, що й сівба. Якщо взяти наше господарство, то щодня в роботі десь 20 людей. Одні сіють, інші підвозять насіння і добрива. А ще – підсобні робітники», – розповів головний агроном одного з фермерських господарств Василь. На підмогу людям – спеціалізована техніка. Серед неї й надпотужний посівний комплекс. Він здатен обробляти до 50 гектарів землі щодня. Працювати на машині – суцільне задоволення, додає механізатор Олексій.
«Зранку прокинувся. Снідав чи ні, поспішаємо на поле. Готуємо техніку до роботи. Після – рушаємо. За одну ходку машина робить лунку, удобрює землю і закладає насіння. Ми не рулюємо. Все на автопілоті. За процесами слідкуємо на моніторі. Головне, правильно налаштувати техніку», – відзначив механізатор фермерського господарств Олексій. Далі повторна обробка поля для захисту рослини. Загалом працюють вдень та вночі, аби регіон був з врожаєм.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом