Грузія довела частку внутрішнього виробництва пшениці до 30% за 2 роки
З кожним роком у Грузії збільшується частка місцевого зерна у загальному споживанні. У 2021-2022 рр., за словами Отара Шамугія, міністра сільського господарства країни, спостерігали 60% збільшення його виробництва. З великою ймовірністю нікуди не подінеться така динаміка і в 2023 р.
Якщо 2020 р. грузинські аграрії вирощували лише 15% пшениці від внутрішнього обсягу споживання, то вже 2022 р. цифра піднялася до 30%. Щоб і надалі нарощувати її виробництво, країна працює з міжнародними партнерами.
В останні місяці на внутрішньому ринку спостерігали падіння цін на борошно, оскільки був приплив дешевого імпорту з РФ. Через це виникла загроза для грузинських борошномелів та аграріїв: вони потрапили у неконкурентне середовище. Тому на 5 місяців запровадять імпортне мито на борошно. Міра набуде чинності 10 червня, і не продовжуватиметься згодом (поки про це офіційно не оголошували). Від цього покращиться становище аграріїв. Борошномельні комбінати закуповуватимуть у них зерно у пріоритетному порядку.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом