Ф’ючерси на сою виросли на тлі сильного попиту
У понеділок ф’ючерси на сою виросли після сильних даних про переробку сої в США, водночас пшениця та кукурудза також закрилися у плюсі після того, як кілька східноєвропейських країн заборонили імпорт зерна та інших продуктів харчування з України, що поставило під сумнів український експорт. .
Експорт сої з Аргентини залишається низьким після неврожаю, а інспектори по зерну оголосили 24-годинний страйк, який зупинив відвантаження у ключових річкових портах сільськогосподарського транспортного вузла Росаріо.
“Соєві боби (ціни) набрали чинності через скорочення поставок і віри в те, що кінцеві запаси можуть знизитися в майбутніх звітах”, – сказав Дон Руз, президент US Commodities, повідомляє Рейтер.
Члени Національної асоціації переробників олійних культур (NOPA) заявили, що переробка сої в США підскочила до 15-місячного максимуму і стала другим за величиною рівнем за будь-який місяць в історії, переробивши 185,81 млн бушелів сої.
“Звичайно, дані про ажіотаж вказують на дійсно високий попит… але також є припущення про великий попит, насамперед з боку Китаю, на світовому ринку сої”, – сказав Джек Сковілл з Price Futures Group.
Найактивніший контракт товарної біржі Чикаго на сою подорожчав на 16 з половиною центів за ціною 15,17 долара за бушель. Пшениця закрилася на 14 центів $6,96-1/2 за бушель. Кукурудза піднялася на 10-1/4 цента до $6,76-1/2 за бушель.
У щотижневому звіті Міністерства сільського господарства США про стан посівів озима пшениця становить 27% у хорошому чи відмінному стані, що є найнижчим показником для цієї пори року. Кукурудзу було засіяно на 8%, що перевищує середній показник за тиждень, що закінчився 16 квітня, хоча прохолодніша погода і невеликий сніг на Середньому Заході погрожували затримати посівну в США цього тижня.
Польща та Угорщина в суботу оголосили про заборону деяких видів імпорту з України. Словаччина заявила у понеділок, що зробить те саме, тоді як інші країни Центральної та Східної Європи також розглядають можливість вжиття заходів.
У відповідь на заборони окремих країн виконавча влада Європейського Союзу заявила, що такі односторонні дії є неприйнятними.
Київ має намір знову відкрити транзит продовольства та зерна через Польщу як «перший крок» до скасування заборон на імпорт на переговорах, які почалися у Варшаві у понеділок, коли країни призупинили постачання зерна з України, щоб захистити свої місцеві сільськогосподарські ринки.
Крім того, у понеділок Україна заявила, що угода із зерном у Чорному морі перебуває під загрозою «закриття».
«Польські фермери починають протестувати проти того, що українське зерно та сільгосппродукція знижують їхні ціни, тож це трохи ризиковано», — сказав Дон Руз, президент US Commodities.
Київ просить знову відкрити транзит продовольства та зерна через Польщу як «перший крок» до скасування заборон на імпорт на переговорах, які розпочалися у Варшаві у понеділок, коли країни призупинили постачання зерна з України, щоб захистити свої місцеві сільськогосподарські ринки.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом