Ціни на пшеницю відновлюються на тлі активізації попиту та зниження прогнозів урожаю
Після падіння протягом минулого тижня до найнижчого з 2021 р рівня пшеничні котирування на світових біржах почали відновлюватися на тлі активізації спекулятивного попиту та закупівель з боку імпортерів. Їх також підтримує невизначеність з урожаєм у США та Австралії, де виробництво буде нижчим за минулорічне, а також можливе розірвання зернової угоди внаслідок блокування росіянами проходу суден до портів України.
Агенція ABARES прогнозує, що виробництво пшениці в Австралії у 2023/24 МР зменшиться у порівнянні з попереднім сезоном на 34% до 26,2 млн т внаслідок зниження кількості опадів через явище Ель-Ніньо, хоча USDA оцінює урожай у 29 млн т (39 млн т у 2022/23 МР).
Російські інспектори продовжують блокувати роботу зернового коридору, тому з 31 травня не проведено жодного огляду суден. Україна оприлюднила план Б по виходу із зернової угоди з рф та продовженню експорту з портів Чорного моря під гарантії від держави для судновласників.
За даними Crop Progress від USDA, станом на 5 червня ярою пшеницею у США засіяно 93% площ, що відповідає середньому 5-річному показнику, а озима пшениця зібрана на 4% площ (5% торік та 4% в середньому). В доброму або відмінному стані знаходяться 64% посівів ярої пшениці. Стан посівів озимої пшениці за тиждень не змінився – незначно погіршився у штатах Індіана, Мічіган, Огайо та Вашингтон, проте покращився в Канзасі, Колорадо, Оклахомі, Техасі та Північній Кароліні. Прогнози сухої та спекотної погоди на наступні 2 тижні погіршують перспективи урожаю ярої пшениці.
Вчора липневі ф’ючерси подорожчали:
- на 0,8% до 229,3 $/т – на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго (+5,6% за тиждень),
- на 1,2% до 302,1 $/т – на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті (+4,7%),
- на 1,5% до 301,4 $/т – на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі (+3,4%),
- на 2,9% до 230,5 €/т або 247 $/т – вересневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій Euronext (+2,1%).
Залишилися на рівні 252,75 $/т липневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю в Чикаго.
Експортні ціни на українську пшеницю з протеїном 11,5-12,5% з поставкою до портів Дунаю у червні впали до 170 $/т FOB, і обсяг пропозицій залишається низьким. Україна протягом 1-5 червня експортувала лише 52 тис т пшениці, а загалом у сезоні – 15,56 млн т (18,6 млн т торік).
Держуправління з продовольчої безпеки Саудівської Аравії (GFSA) 2 червня провело міжнародний тендер по закупівлі 480 тис т твердої пшениці з поставкою у вересні – жовтні, на якому придбало 624 тис т пшениці з протеїном 12,5% за середньою ціною 261,76 $/т C&F. Низька ціна закупівлі може призвести до зниження цін на сьогоднішньому тендері в Єгипті.
Європейська пшениця дорожчає на тлі продовження заборони на експорт пшениці з України до 5 сусідніх країн ЄС до 15 вересня та посушливих умов в окремих країнах Європи.
За даними FranceAgriMer, у Франції на 29 травня в доброму або відмінному стані знаходилося 91% посівів м’якої пшениці (93% тиждень тому, 67% – торік).
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом