Ціни на чорноморську олію впали до мінімуму за останні 2,5 роки
Ціни на соняшникову олію в Чорноморському регіоні впали на 15% за останні два місяці, досягнувши найнижчого рівня за останні два з половиною роки, оскільки ведмежі настрої на ринку олії чинять тиск на ціни, а криза в банківській системі також чинить додатковий тиск.
Ціни на соняшникову олію у найбільшого у світі експортера знизилися по всіх базах поставок, і в четвер, згідно з даними моніторингу Agricensus, вони склали 990 доларів за тонну CIF у Туреччині та 980 доларів за тонну CIF у Варні, досягнувши рівня квітня.
Спотові ставки на олію в українських портах впали на 125 доларів за тонну за останні два місяці до 900 доларів за тонну в четвер, що є найнижчим рівнем з кінця жовтня 2020 року.
Крім того, на думку аналітиків, ціни на чорноморську соняшникову олію зазнавали тиску через падіння ф’ючерсів на соєву олію та європейських цін на ріпакову олію в комплексі vegoil.
Що стосується майбутньої зміни цін, джерела на ринку припускають, що спадний тренд продовжиться в короткостроковій перспективі, оскільки високі запаси соняшникової олії в Китаї та достатня пропозиція європейських покупців, а також скасування мит в Індії продовжать чинити тиск на ринок.
Крім того, місяць Рамадан із 22 березня по 21 квітня також уповільнить попит.
У довгостроковій перспективі ринкові джерела передбачають відновлення цін під впливом бичачих факторів.
Відновлення попиту з боку китайських та індійських покупців, скорочення посівів сої в Аргентині через посуху та зміни на ринку пальмової олії є одними з основних факторів, що впливають на це.
Крім того, поступове зниження виробництва та постачання соняшникової олії з України через скорочення запасів соняшнику підтримає ціни на соняшникову олію в майбутньому.
Аналітики українських компаній очікують на зниження виробництва соняшникової олії в середньому на 7,5% до 4,15-4,5 млн тонн, а експорту – на 5-9% до 4,6-4,8 млн тонн.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом