Бізнес пропонує збільшити експорт за рахунок спільних митних пропусків
Компанія «НІБУЛОН» з перших днів війни в Україні надавала рішення центральним органам влади, які формують політику щодо покращення логістики. Спочатку вийшли з ініціативою щодо відміни дозволів на міжнародні перевезення стосовно Польщі, Румунії, Словаччини. Дана ініціатива була реалізована впродовж місяця.
Про це розповів заступник генерального директора із взаємодії з органами влади «НІБУЛОН» Михайло Різак під час онлайн-конференції «Ефективний елеватор в період воєнного стану».
«Наприкінці березня ми підняли інше питання — щодо збільшення пропускної спроможності за рахунок організації спільних митних пропусків. Цей кейс діяв близько 25 років тому і був на початку 90-х загальноприйнятою практикою», — розповідає Михайло Різак.
За його словами, спільні митні пропуски дадуть кращу пропускну спроможність як залізничним перевезенням, так і автотранспортом, оскільки не буде потреби затримки поїздів для митного і прикордонного контролю на двох станціях у кожній із країн.
«Ми сьогодні спостерігаємо, що вже досягнутий максимум у перевезеннях за всіма видами транспорту. Пропускна спроможність експорту становить 1,5-1,6 млн т. При наявних обсягах з урахуванням внутрішнього споживання і формування продовольчих запасів ще повинно бути експортовано близько 20 млн т»
Він додає, що вже за два місяці Україна почне збирати новий врожай. При цьому потужність елеваторів складає 55 млн т одночасного зберігання. «Фактично не буде де зберігати зерно, якщо в терміновому порядку не вирішити питання розблокування портів. Це єдине рішення для налагодження необхідних обсягів експорту і формування політики щодо продовольчої безпеки у світі», — впевнений Михайло Різак.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом