Бавовник можна культивувати там, де традиційні культури без зрошення економічно невигідні — думка
Бавовник невимогливий до посушливого клімату, тому його з успіхом можна культивувати в південному Степу України, там, де традиційні культури без зрошення економічно невигідні. Про це йдеться у спецпроєкті «В Україні хочуть відродити вирощування бавовнику, з якого виробляють порох. Яку площу треба засіяти і де?» на Latifundist.com.
Доведено, що виробництво бавовнику рентабельне (15%) на неполивних землях уже при отриманні врожаю 0,6 т/га, на зрошенні — при 0,7 т/га.
«Отже, виходячи з вище сказаного, а також з огляду глобального потепління клімату, можна зробити висновок: бавовник ідеальна культура для екстремальних умов південного регіону України», — пояснила канд. с.-г. наук, с. н. с. Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН Віра Боровик.
Якщо порівняти ефективність вирощування бавовнику з зерновими культурами, то площі Півдня України, придатні для вирощування бавовнику, умовно поділяються на три економічні зони:
- перша (південна) — від узбережжя Чорного і Азовського морів до лінії Очаків — Каховка — Мелітополь — характеризується вищою рентабельністю вирощування бавовнику порівняно з зерновими культурами;
- друга (перехідна), ширина якої коливається від 10 до 40 км, залежно від механічного складу ґрунтів, характеризується конкурентною з зерновими рентабельністю в сприятливі роки і вищою рентабельністю в посушливі;
- третя — бавовник конкурує по ефективності вирощування з зерновими культурами на схилах південного напрямку до висоти 100 м над рівнем океану; його зрошення, як правило, не ефективне. Землі розташовані на південь від лінії: Волноваха — Нікополь — Вознесенськ — Роздільна.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом