Агрометеорологічні умови на Житомирщині сприяли вегетації озимих та сівбі ярих

Джерело:  AgroTimes
стан посівів поле

За результатами обстеження озимих на Житомирщині встановлено, що агрометеорологічні умови третьої декади квітня сприяли їх весняній вегетації, а також сівбі ярих зернових культур. Разом з тим умови були сприятливі для розвитку та розповсюдження шкідників і бур’янів.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Зокрема, септоріоз уразив  6-13% рослин за розвитку хвороби 0,4%, ураження борошнистою росою становить 3-10% уражених рослин за розвитку хвороби 0,2%. Розвиток кореневих гнилей становить 2-7% уражених рослин за розвитку хвороби 0,4%, спостерігається розвиток кореневих гнилей 4-9%, загибелі рослин не виявлено.

На посівах озимих зернових  продовжується  розселення та пошкодження рослин хлібними блішками, які здебільшого спостерігаються в крайових смугах, де заселено 10% площі за чисельності  0,4-2 екз/м², пошкоджено 3% рослин в слабкому ступені.

Личинкою хлібної жужелиці (хлібний турун) де спостерігається початок заселення 2% площі за чисельності  0,1-0,2екз/м², пошкоджено 1% рослин в слабкому ступені. Заселення цикадками становить 10% площі  за чисельності 0,8-1,0 екз/м², пошкоджено 3% рослин в слабкому ступені,  а також спостерігається заселення злаковою попелицею 9% площі за чисельності 0,6-1,0екз/м², пошкоджено 0,1-0,2% рослин в слабкому ступені.

Крім того, на посівах озимих культур спостерігається ріст бур’янів на початкових фазах по різному, на 1м² кількість бур’янів становить 30-60 шт., таких як пирій повзучий 8 рослин /м², щириця звичайна 6 рослини/м², вівсюг звичайний 7 рослин/м², редька дика 8 рослин/м2  та  багато інших. Господарствами проводяться знищувальні заходи даних бур’янів.

Нагадаємо, станом на кінець минулого тижня українські аграрії посіяли зернових та зернобобових культур на площі 1 млн 368 тис. га.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!