Агрометеорологічні умови на Житомирщині сприяли вегетації озимих та сівбі ярих
За результатами обстеження озимих на Житомирщині встановлено, що агрометеорологічні умови третьої декади квітня сприяли їх весняній вегетації, а також сівбі ярих зернових культур. Разом з тим умови були сприятливі для розвитку та розповсюдження шкідників і бур’янів.
Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.
Зокрема, септоріоз уразив 6-13% рослин за розвитку хвороби 0,4%, ураження борошнистою росою становить 3-10% уражених рослин за розвитку хвороби 0,2%. Розвиток кореневих гнилей становить 2-7% уражених рослин за розвитку хвороби 0,4%, спостерігається розвиток кореневих гнилей 4-9%, загибелі рослин не виявлено.
На посівах озимих зернових продовжується розселення та пошкодження рослин хлібними блішками, які здебільшого спостерігаються в крайових смугах, де заселено 10% площі за чисельності 0,4-2 екз/м², пошкоджено 3% рослин в слабкому ступені.
Личинкою хлібної жужелиці (хлібний турун) де спостерігається початок заселення 2% площі за чисельності 0,1-0,2екз/м², пошкоджено 1% рослин в слабкому ступені. Заселення цикадками становить 10% площі за чисельності 0,8-1,0 екз/м², пошкоджено 3% рослин в слабкому ступені, а також спостерігається заселення злаковою попелицею 9% площі за чисельності 0,6-1,0екз/м², пошкоджено 0,1-0,2% рослин в слабкому ступені.
Крім того, на посівах озимих культур спостерігається ріст бур’янів на початкових фазах по різному, на 1м² кількість бур’янів становить 30-60 шт., таких як пирій повзучий 8 рослин /м², щириця звичайна 6 рослини/м², вівсюг звичайний 7 рослин/м², редька дика 8 рослин/м2 та багато інших. Господарствами проводяться знищувальні заходи даних бур’янів.
Нагадаємо, станом на кінець минулого тижня українські аграрії посіяли зернових та зернобобових культур на площі 1 млн 368 тис. га.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом